جورواجور

سه جنین در شکم یک نوزاد!

در پدیده ای نادر، پزشکان اردنی سه جنین را از شکم یک نوزاد چهار روزه خارج کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر تیم پزشکی بیمارستان شهرک پزشکی الحسین در اردن پس از عمل جراحی برای خارج کردن این سه جنین از شکم نوزاد چهار روزه، این پدیده را بسیار نادر و ناشی از اختلال در زمان تشکیل جنین دانستند.

دکتر ناجح العمری عضو تیم معالج نوزاد،با بیان اینکه هر سه جنین خارج شده از شکم نوزاد مذکر است، افزود؛ یکی از جنین ها کامل، دیگری نیمه کامل و سومی درحال رشد بوده است.

العمری افزود، تا قبل از تولد نوزاد، پزشکان بر این گمان بودند که ممکن است در شکم جنین غده هایی وجود داشته باشد اما پس از تولد به این نتیجه رسیدند که ورم شکم نوزاد، ناشی از وجود جنین در شکم اوست.

پزشکان اگر چه حال عمومی این نوازد را رضایت بخش عنوان کردند اما افزودند، چون نوزاد در برخی از اجزا از جمله مجراهای تغذیه در دوران بارداری مادر، با سه جنین دیگر شریک بوده است عمل جراحی وی بسیار پیچیده بوده است.

پزشکان در توضیح علت این پدیده آن را ناشی از اختلال در مرحله باروری دانستند و افزودند، این اختلال سبب شد تا سه جنین به جای استقرار در رحم مادر، داخل جنین چهارم جای گیرند.

نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام
وبلاگتون واقعا سرگرم کننده و جالبه!
سخت میشه ازش بیرون اومد
به منم یه سر بزنید
یکشنبه 26 اردیبهشت 1389 ساعت 00:15
امتیاز: 0 0
درودهای فراوان به مدیر مسئول محترم:
همکاران عزیز، شما را به وبلاگ رهروان بابک خرمدین با مقاله جدید دعوت می کنم از نقدهای خوبتان دریغ نورزید با تشکر همکار شما منیژه
http://manijehaskvyy.blogsky.com/:
یکشنبه 26 اردیبهشت 1389 ساعت 00:20
امتیاز: 0 0